Czasami zastanawiam się, czy jest tutaj ktoś, kto nie lubi słodyczy ?

Raczej ciężko znaleźć taką osobę w najbliższym towarzystwie, która z własnej nieprzymuszonej woli odmawia słodkości w każdej formie. Obecnie ich wybór jest nieograniczony i każdy może znaleźć swoją idealną przekąskę na każdą okazję. Dosłownie z wszystkich stron jesteśmy bombardowani najnowszymi smakami ciast, czekoladek, batoników, cukierków czy krówek reklamowych.

Smaki, które znamy od zawsze jak np. krówki reklamowe zostają ulepszone nową recepturą, by jeszcze mocniej kusić następnym kawałkiem. Słodycze niesamowicie przydatne są tak naprawdę w każdej okoliczności. Wieczór w samotności, spotkanie z rodziną czy znajomymi, zawsze w takich sytuacjach łakocie nas nie opuszczają. Niezastąpione są także jako prezent dla ukochanej osoby.

Dzięki wielu producentom, którzy oferują spersonalizowane przekąski, nie musimy się martwić o zadowolenie obdarowanej osoby. Wystarczą dobrze dobrane pudełka na słodycze i jest to idealne, a przede wszystkim najszybsze rozwiązanie w kryzysowej sytuacji. Dzięki słodkością w naszym organizmie diametralnie podnosi się poziom hormonów szczęścia co oczywiście sprawia, że po zjedzeniu nawet jednej krówki czy kostki czekolady jesteśmy w dużo lepszym nastroju na długi czas. Niestety nie działają tak dobrze na naszą sylwetkę wiec w konsekwencji jesteśmy zmuszeni delikatnie ograniczać ich spożywanie. Podsumowując nie ma sensu nagminnie odmawiać sobie słodkiej przyjemności ale tak jak ze wszystkim tak i ze słodyczami powinniśmy zachować równowagę.